Kategoria A1

Prawo jazdy na motocykl (kat. A1) jest przeznaczone dla osób, które ukończyły 16 lat lubiących swobodę i wolność. Jak wiadomo motorem łatwiej jest się przemieszczać po np. zatłoczonym mieście. Motocykl jest jak najbardziej mobilny, gdyż łatwo zaparkować i dzięki małemu poborowi paliwa, można zaoszczędzić na benzynie. Ponadto jest to jedyna opcja prowadzenia motocyklu dla osób, które nie ukończyły jeszcze 18 lat na samodzielne prowadzenie pojazdu. Dokument ten uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności do 125 cm3 i mocy nie większej niż 11 kW, oraz motocyklem trójkołowym o mocy nie większej niż 15 kW.

Minimalne wymagania, aby rozpocząć kurs

Rozpocząć kurs może każdy kto ukończył 16 lat

Następnymi krokami utworzenie profilu kandydata na kierowcę (instrukcja jak założyć profil kandydata na kierowcę).

Informacje na temat kursu prawa jazdy kat. A1

W trakcie szkolenia czeka na Państwa 30 godzin zajęć teoretycznych (wykładów) oraz 20 godzin praktyki (jazdy), w trakcie których opanujecie umiejętność prowadzenia motocykla. Dla naszych kursantów mamy opracowane nowoczesne techniki nauczania, które pozwalają na uzyskanie maksymalnych efektów przy optymalnym wykorzystaniu czasu. Dla Państwa dyspozycji posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę, która zawsze służy pomocą. Dodatkowo każdy z kursantów dostanie wysokiej jakości materiały dydaktyczne opracowane przez najlepszych fachowców.

Po ostatniej godzinie jazdy krusant przystąpuje do egzaminu wewnętrznego teoretycznego i praktycznego. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku kandydat posiada pozytywnie ukończony kurs nayki jazdy. Dokumentacja z egzaminu pozostaje w dokumentach ośrodka szkolenia kierowców.