Kategoria A

Prawo jazdy na motocykl (kat. A) ma wiele zalet. Motocykliści cenią sobie przede wszystkim swobodę i wolność. Ponadto mają więcej możliwości manewrowania niż kierowcy samochodów. 

 

Sama jazda na motocyklu daje więcej przyjemności. Podczas jazdy można cieszyć się kontaktem z naturą oraz z możliwości przebywania na powietrzu. Wszyscy motorzyści wspólnie twierdzą, że motorem łatwiej jest zaparkować, co w dobie przepełnionych parkingów jest ogromną zaletą. Można powiedzieć, że motor to najlepsza komunikacja miejska, bo można łatwo zaparkować i ominąć korki. Ponadto jazda na motorze pozwala zaoszczędzić na paliwie, a przy rosnących cenach benzyny jest to kolejny ważny atrybut. Dokument ten uprawnia do kierowania motocyklem, pojazdami określonymi dla prawa jazdy kat. AM, zespołem pojazdów złożonych z motocyklu i przyczepy, motocyklem trójkołowym o mocy przekraczającej 15 kW (minimalny wymagany wiek: 21 lat).

Minimalne wymagania, aby rozpocząć kurs

Rozpocząć kurs może każdy kto ukończył 24 lata lub 20 lat dla osób posiadających prawo jazdy kat. A2 od co najmniej 2 lat

Następnymi krokami utworzenie profilu kandydata na kierowcę (instrukcja jak założyć profil kandydata na kierowcę).

Informacje na temat kursu prawa jazdy kat. A

W trakcie szkolenia czeka na Państwa 30 godzin zajęć teoretycznych (wykładów) oraz 20 godzin praktyki (jazdy), w trakcie których opanujecie umiejętność prowadzenia motocykla. Dla naszych kursantów mamy opracowane nowoczesne techniki nauczania, które pozwalają na uzyskanie maksymalnych efektów przy optymalnym wykorzystaniu czasu. Dla Państwa dyspozycji posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę, która zawsze służy pomocą. Dodatkowo każdy z kursantów dostanie wysokiej jakości materiały dydaktyczne opracowane przez najlepszych fachowców.

Po ostatniej godzinie jazdy krusant przystąpuje do egzaminu wewnętrznego teoretycznego i praktycznego. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku kandydat posiada pozytywnie ukończony kurs nayki jazdy. Dokumentacja z egzaminu pozostaje w dokumentach ośrodka szkolenia kierowców.